select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos

2020/04/10 - LVPA investicijos paskatino LEI aktyvų įsitraukimą į kovą su COVID-19 pandemija


Išsamiai apie LEI mokslininkų aktyvų įsitraukimą, turimos infrastruktūros ir kompetencijų pritaikymą kovai su COVID-19 pandemija kviečiame skaityti „Verslo žinių“ straipsnyje:

---
„Nuo penktadienio apsauginių kaukių dėvėjimui tapus privalomu, Lietuvos energetikos institutas gamintojams padeda nustatyti, kiek jų gaminama kaukė efektyvi. Galvojama ir apie specialių inovatyvių antibakterinių ir antivirusinių dangų, pavyzdžiui, skirtų visuomeninėms patalpoms, ligoninėms, formavimą plazminėmis technologijomis.

„Sigito Rimkevičiaus, LEI vadovo, nuomone, instituto turima įranga gerai tinka ir Lietuvoje jau pradėtų gaminti apsaugos priemonių testavimui ir sertifikavimui. Tuomet jas galėtų naudoti ne tik gyventojai, bet ir medikai bei kiti potencialiai su užsikrėtusiais asmenimis kontaktuojantys darbuotojai.

S. Rimkevičius prognozuoja, kad poreikis nustatyti tikrąsias filtravimo savybes paskatins ir kitas įmones, pradėjusias gaminti apsaugines kaukes, kreiptis į instituto mokslininkus. Juolab kad instituto specialistai gali tiksliai nustatyti medžiagų, filtrų, membranų pralaidumą ir filtravimo efektyvumą.“
---
Plačiau:
https://www.vz.lt/pramone/2020/04/10/lvpa-investicijos-paskatino-netiketus-mokslininku-sprendimus

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2020. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113