select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos

2020/05/14 - LEI doktorantų istorijos. Eimantas Neniškis.
Sveiki,

Esu Eimantas Neniškis – 3-ių metų ekonomikos doktorantas Lietuvos energetikos institute. Trumpai jums pristatysiu kodėl verta tęsti studijas doktorantūroje, kodėl turėtumėte rinktis studijas Lietuvos energetikos institute bei ką man asmeniškai jos suteikė.


Kodėl verta stoti į doktorantūrą

Baigę pradinę mokyklą apie pasaulį nedaug ką težinome. Baigę vidurinę mokyklą žinome jau šiek tiek daugiau.
Toliau, universitete įgijus bakalauro diplomą įgaunama specializaciją.
Magistro studijose yra pagilinamos šios specializacijos žinios.
Na, o tęsdami studijas doktorantūroje ir nagrinėdami naujausią mokslinę literatūrą, žinias išplečiame iki pat žmonijos žinių ribos.
Kai pasiekiama ši riba, yra susikoncentruojama ties ja ir stengiamasi ją kiek pastumti.
Ir vieną dieną tai pavyksta.

Matt Might (CC-BY-2.5) iliustracijos. Iš The Illustrated Guide to a Ph.D

Šis nedidelis, bet itin svarbus žinių ribos praplėtimas ir yra doktorantūros tikslas. Na, o geriausia to dalis yra ta, kad pats mokymosi procesas yra išties įdomus. Mažiau paskaitų, daugiau naujausių tyrimų rezultatų nagrinėjimo, eksperimentų bei modeliavimų. Patinka keliauti? Puiku, nes doktorantūra sudaro galimybes sudalyvauti įvairiuose tarptautiniuose mokymuose, vasaros mokyklose, seminaruose, konferencijose bei stažuotėse. Doktorantų mobilumas yra itin skatinamas.

Kodėl rekomenduoju studijas Lietuvos energetikos institute:

Čia turime 11 skirtingų laboratorijų, kuriose atliekami įvairiausi tyrimai. Nuo ekonominių šalies ūkio dekarbonizacijos skaičiavimų iki plazmos panaudojimo kenksmingų medžiagų neutralizavimui. Jūsų darbams vadovaus kompetentingi profesionalai, kurie yra sukaupę daugiametę patirtį atlikdami įvairius regioninius bei tarptautinius tyrimus. Dar vienas itin didelis doktorantūros Lietuvos energetikos institute privalumas yra tai, jog nemaža dalis doktorantų yra įdarbinami rimtuose moksliniuose projektuose, kur įgaunama niekam kitam neprilygstama patirtis.

Aš pats jau šeštus metus dirbu Lietuvos energetikos instituto kompleksinių tyrimų laboratorijoje. Įsidarbinau tik pabaigęs bakalauro studijas. Kolegų raginamas nusprendžiau tęsti studijas, baigiau magistrantūrą ir įstojau į doktorantūrą LEI. Dabar rengiu disertaciją apie tai, kaip turėtų vystytis elektros ir šilumos tiekimo bei transporto sektoriai, siekiant visiškai sumažinti anglies dvideginio emisijas. Mane itin žavi galimybė prisidėti ieškant būdų kaip spręsti globalias problemas.

Lietuvos energetikos institutas sudarė man puikias sąlygas mokytis ir tobulėti. Dalyvavau įvairiuose kursuose, vasaros mokyklose ir seminaruose tokiose šalyse kaip Švedija, Vokietija, Austrija, Vengrija ar Olandija. Ne kartą teko lankytis Tarptautinėje atominės energetikos agentūroje Vienoje, kur dalyvavau įvairiuose mokymuose, o praeitais metais ten teko pristatyti ir projekto rezultatus. Na, o tikriausiai pati išskirtiniausia patirtis būtų ta, kad kartu su savo vadovu, pagal sutartį su Tarptautinės atominės energetikos agentūra, vykome vesti mokymus į Nigeriją apie tai, kaip planuoti elektros tiekimo sistemos raidą, kad būtų užtikrintas patikimas energijos tiekimas kiek galima žemesne kaina. Ir iš ties, Nigerijoje elektros tiekimo patikimumo yra kiek stokojama. Sostinėje esančiame viešbutyje kas kelias valandas galima išgirsti kaip įsijungia atsarginis dyzelinis generatorius. Nigerijoje daug kam toks generatorius yra apskritai vienintelis elektros energijos šaltinis, o turguje net ausis užgula nuo jų burzgimo.

Galiu jus patikinti, kad doktorantūra ir mokslinis darbas yra tikrai daug įdomesni ir kupini gerokai daugiau nuotykių, nei būtų galima pagalvoti. O įdėtas sunkus darbas yra prasmingas ir itin svarbus visuomenei.
Taigi, rekomenduoju tęsti studijas toliau ir stoti į doktorantūrą, taip išplečiant ne tik savo, bet apskritai žmonijos žinių ribas.Doktorantai kviečia studijuoti. Lietuvos energetikos instituto stendas KTU karjeros kontaktų mugėje 2019.
L. R. Žiemio (LEI) nuotrauka.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2020. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113